Samochód w leasingu, czy to dobry pomysł?

Leasing stał bardzo popularną formą nabycia samochodu zarówno wśród firm, jak i wśród osób prywatnych. Na czym on właściwie polega? Leasing w skrócie polega na tym, że instytucja finansowa kupuje auto wybrane przez klienta i użycza je mu odpłatnie. Jak to się dzieje?

Po prostu klient co miesiąc dostaje fakturę, którą musi opłacić. Klient, wybierając auto, może wpisać w wyszukiwarkę na przykład hasło: mercedes A klasa leasing Poznań i tam na jednej z wyświetlonych stron wybrać wymarzony samochód. Niektóre z salonów umożliwiają wybór spośród kilku wiodących instytucji finansowych. Dodatkowo często są stosowane uproszczone procedury, więc biurokracja ogranicza się do minimum. Dlatego kwestia mercedes A klasa leasing Poznań ma dzięki temu dużą szansę na szybki finał, czyli wymarzone przez nas auto może być bardzo szybko dostępne.

JAKIE SĄ MINUSY?

Poza niesamowitym plusem wzięcia w leasing luksusowego auta, jakim jest brak jednorazowego bardzo dużego wydatku, a jednocześnie możliwość cieszenia się z wymarzonego samochodu, istnieją związane z leasingiem pewne niedogodności.

Do niewątpliwych minusów leasingu należy to, że auto nie jest leasingobiorcy. Z czym się to wiąże? Otóż na przykład z tym, że leasingobiorca musi mieć zgodę leasingodawcy na przykład na zagraniczny wyjazd autem. Leasingodawca musi też wyrazić zgodę na wszelkie modyfikacje w aucie. Leasingodawca może też mieć życzenie, by leasingobiorca serwisował auto tylko w ASO. Może także wybrać odpowiadającego mu ubezpieczyciela.

CO PO ZAKOŃCZENIU LEASINGU?

Co się dzieje, gdy umowa leasingowa się kończy? Wtedy klient ma możliwość odkupienia auta albo rezygnacji z niego. Odkupienie takiego samochodu jest bardzo opłacalne, ponieważ ma cenę o wiele niższą od tej rynkowej. Dlatego opcja mercedes A klasa leasing Polska  może być pierwszym krokiem do posiadania na własność w przyszłości samochodu w wysokim standardzie. Tym bardziej, że podczas leasingu człowiek zdąży się przyzwyczaić do luksusu, a jak wiemy – od niego ciężko odwyknąć…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *