Mercedes-Benz – klasa od dziesięcioleci

Marka samochodu jest gwarancją jego jakości. O wielu z nich krążą mity i legendy, które przyczyniają się do opinii i oceny poszczególnych marek. Mercedes-Benz kojarzy się na pewno z produkcją aut niezawodnych, wysokiej jakości i dopracowanych. Mercedes-Benz to także wyznacznik pewnego prestiżu.

Nic więc dziwnego, że auto tej marki jest marzeniem wielu ludzi. Tym bardziej, że wśród modeli mercedesów znajdują się SUV-y, limuzyny, samochody terenowe, sportowe etc. Inwestycja w auto tej marki jest inwestycją opłacalną. Ponieważ nowe fabrycznie modele są autami drogimi, to bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup auta używanego – oczywiście z pewnego źródła. Pierwszym krokiem do takiej możliwości jest wpisanie w wyszukiwarkę internetową hasła: Mercedes-
-Benz Poznań
.

MERCEDES-BENZ, HISTORIA W PIGUŁCE

Wszystko zaczęło się pod koniec XIX wieku w Niemczech, kiedy dwóch panów: Karl Benz i Gottlieb Deimler założyło dwie niezależne firmy motoryzacyjne. Jak ławo się domyślić, przedsiębiorstwa konkurowały ze sobą w kwestii produkcji siników czy karoserii samochodów. Pierwsza wojna światowa i sytuacja gospodarcza, która pojawiła się w wyniku działań wojennych sprawiły jednak, że firmy zaprzestały konkurowania. W wyniku tego w roku 1928 nastąpiło oficjalne połączenie dwóch przedsębiorstw – Deimler-Benz należy do najbardziej trwałych w historii motoryzacji. A to niewątpliwie oznacza bogate doświadczenie w produkcji samochodów, co przekłada się na jakoś produkowanych aut. (Mercedes-Benz to nazwa jednej z marek wchodzących do grupy Deimler-Benz, a teraz Daimler AG). Stąd nic dziwnego, że na przykład opcja Mercedes-Benz Poznań cieszy się wśród klientów dużą popularnością. A wracając do historii marki, to warto też wspomnieć o tym, że ciekawym połączeniem była fuzja Deimler-Benz z amerykańską firmą Chrysler (współpraca ta skończyła się w roku 2007).

OZNACZENIA MERCEDESA

Warto wiedzieć, że Mercedes słynie z dość rozbudowanego systemu oznaczania modeli aut swojej marki. Oznaczenia te dotyczą na przykład poszczególnych typów nadwozi czy standardów. By przyjrzeć się poszczególnym modelom, warto wpisać w wyszukiwarkę hasło Mercedes-Benz Deimler.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *